Jaki ekspres automatyczny KRUPS wybrać? Porównanie modeli

Jaki ekspres automatyczny KRUPS wybrać? Porównanie modeli

Chcesz kupić automatyczny ekspres do kawy? Porównaliśmy dla ciebie modele z trzech różnych półek cenowych. We wszystkich tych urządzeniach przygotujesz wyśmienity, aromatyczny napój. Sprawdź, co jeszcze oferują ekspresy do kawy za 2000, 3000 oraz 4000 zł.

 

 

Najlepszą, najbardziej aromatyczną kawę możesz zaparzyć w ekspresie ciśnieniowym. Modele automatyczne różnią się od siebie funkcjonalnością i ceną. Jak wybrać urządzenie, które zaspokoi wszystkie Twoje potrzeby? Pomoże Ci w tym porównanie ekspresów automatycznych KRUPS.

 

Automatyczny ekspres do kawy do 2000 zł

 

Za niecałe 2000 zł możesz kupić solidny, automatyczny ekspres do kawy z systemem spieniania mleka. To propozycja dla osób, które preferują czarną kawę, a napoje kawowe z mlekiem piją jedynie okazjonalnie. W tym przedziale cenowym warto zwrócić szczególną uwagę na dwa modele: KRUPS Pisa EA816 oraz KRUPS Intuition Essential EA8708. Ten ostatni jest protoplastą linii z pełną automatyką. Urządzenia różnią się od siebie designem.

 

 

KRUPS Pisa to łagodne linie i ciekawa forma, natomiast KRUPS Intuition charakteryzuje się minimalistycznym i nowoczesnym stylem. Oba ekspresy parzą trzy rodzaje kawy – ristretto, klasyczne espresso oraz dużą kawę w stylu americany. Do zewnętrznego spieniacza w modelu KRUPS Pisa można dodatkowo podpiąć pojemnik na mleko z rurką, przez którą pompowane jest gorące powietrze. KRUPS Intuition z kolei ma tradycyjną dyszę spieniającą.

 

Ekspresy do kawy KRUPS do 2000 zł oferują takie funkcje jak:

 

 • regulacja stopnia zmielenia kawy i mocy naparu;
 • spienianie mleka;
 • zapisanie dwóch ulubionych napojów w pamięci urządzenia
 • automatyczne czyszczenie ekspresu za pomocą tabletki
 • intuicyjna obsługa.

 

Ekspres do kawy do 3000 zł

 

Jeśli chodzi o modele w przedziale cenowym od 2000 do 3000 zł, warto zwrócić uwagę na linię KRUPS Evidence. Bogatą zarówno pod wględem wyboru zestawu funkcji, jak i pod względem opcji kolorystycznych. To ekspresy automatyczne wyposażone w system spieniania mleka. W przypadku tych urządzeń mamy do wyboru aż do 14 rodzajów napojów. Sprzęt przygotowuje je automatycznie, więc proporcje kawy i spienionego mleka są tu już zaprogramowane. Wystarczy wybrać z menu ulubiony napój i gotowe. Ponadto każdy z napojów dostępny w menu można personalizować, czyli dostosować ilość kawy i mleka do własnych preferencji. Obsługa ekspresów z tej linii jest intuicyjna, a konserwacja bardzo prosta, ponieważ czyszczenie jednostki zaparzającej wewnątrz ekspresu jest automatyczne – za pomocą tabletki czyszczącej. System spieniania mleka jest bardzo prosty, więc mycie go również nie sprawia kłopotów. Na uwagę zasługuje również design – linia Evidence jest uniwersalna i świetnie wpisuje się w różne aranżacje kuchni – do wyboru jest wiele wersji kolorystycznych ekspresów. Poza tym dostępne są podlinie Evidence Essential, Evidence ONE czy Evidence PLUS, które różnią się od siebie funkcjami, np. liczbą napojów, więc bez problemu dostosujesz urządzenie do swoich potrzeb.

 

 

Funkcje ekspresów do kawy KRUPS Evidence:

 • do 14 automatycznych rodzajów napojów w menu (11 – Evidence Essential, 12 Evidence One, 14 Evidence Plus)
 • możliwość przygotowania dwóch kaw mlecznych jednocześnie
 • automatyczne spienianie mleka tzw. One-Touch-Cappuccino;
 • gorąca woda (możesz zaparzyć w ekspresie także herbatę);
 • regulacja mocy naparu w modelu Evidence ONE
 • regulacja stopnia zmielenia ziaren (3 stopnie lub 5 stopni w KRUPS Evidence One);
 • moduł Bluetooth i sterowanie za pomocą aplikacji mobilnej (model KRUPS Evidence EA892D);
 • opcja Extrashot dla miłośników bardzo mocnej kawy;
 • personalizacja (ekspres zapamiętuje ustawienia);
 • automatyczne czyszczeie ekspresu za pomocą tabletki

 

Automatyczny ekspres do kawy do 4000 zł

 

Tu już wkraczamy w świat pełnej automatyki i możliwości idealnego dopasowania urządzenia do swoich potrzeb i trybu życia. W tym przedziale cenowym znajdziesz mocno unowocześnioną linię KRUPS Intuition, której protoplastę poznaliśmy przy okazji omawiania modeli do 2000 zł. Linia KRUPS Intuition Preference to ekspresy wyposażone w dotykowe wyświetlacze i system podświetleń, które sprawiają, że obsługa urządzenia jest bardzo intuicyjna. Ekspresy KRUPS Intuition Preference parzą od 11 do 15 rodzajów kaw (w zależności od modelu). Zaparzysz w nich jednocześnie dwa napoje – od esencjonalnego espresso po duże café latte. Duży wyświetlacz zapewnia intuicyjną obsługę i personalizację. Wystarczy wybrać swoją ulubioną kawę i gotowe.

 

 

Dodatkowo ekspresy KRUPS Intuition Preference mają opcję zapisania ustawień – użytkownik komponuje od 8 do 14 ulubionych napojów, a urządzenie zapamiętuje ich proporcje i odtwarza na żądanie. Bardzo prosty system spieniania mleka to duża zaleta, ponieważ bez większego wysiłku utrzymasz go w higienicznej czystości. Dodatkowo do niektórych modeli dołączona jest elegancka karafka na mleko.

 

Wybrane ekspresy do kawy z linii KRUPS Intuition mają funkcję podgrzewania wody do wybranej temperatury. To ukłon w stronę miłośników herbaty – mogą parzyć nie tylko czarną, lecz także zieloną i ziołową herbatę, zawsze w optymalnej temperaturze.

 

System automatycznego czyszczenia jednostki zaparzającej tabletką oraz odkamienia ekspresu to równie ważne cechy. Podpowiedzi, które pojawiają się na wyświetlaczu urządzenia sprawiają, że konserwacja ekspresu i utrzymanie go w czystości są bardzo proste i nie zajmują zbyt wiele czasu.

 

Funkcje i cechy ekspresów do kawy KRUPS Intuition Preference:

 

 • automatyczne przygotowanie do 15 rodzajów napojów (Intuition Preference 11 rodzajów; Intuition Preference + 15)
 • możliwość przygotowania dwóch kaw mlecznych jednocześnie
 • automatyczne spienianie mleka
 • nowoczesny design;
 • intuicyjna obsługa – poprzez dotykowy wyświetlacz i system podświetleń,
 • personalizacja i zapisywanie własnych ustawień;
 • sygnalizacja konieczności opróżnienia pojemnika na fusy oraz uzupełniania wody i kawy – dodatkowo ekspres podświetla się na czerwono,
 • pełna personalizacja, która umożliwia dobranie mocy i wielkości napoju,
 • regulacja stopnia zmielenia ziaren (5 dostępnych stopni)
 • frontalny dostęp do pojemnika na fusy,
 • 3 litrowy zbiornik na wodę.

 

Co wyróżnia ekspresy automatyczne KRUPS?

 

Jak widać, ekspresy z różnych przedziałów cenowych różnią się od siebie głównie zestawem dodatkowych funkcji i stopniem zaawansowania automatyzacji procesu parzenia kawy. Wszystkie opisane wyżej urządzenia mają niezawodny stożkowy szwajcarski młynek wykonany ze stali nierdzewnej. Sprzęt marki KRUPS wyposażono w unikatowy system czyszczenia automatycznego – wystarczy użyć specjalnej tabletki. Ponadto ekspresy KRUPS są mniejsze od urządzeń innych producentów. To ważna cecha, ponieważ łatwiej znaleźć miejsce w kuchni dla małego modelu.

Gwarancja 2 lata na wszystkie produkty
Darmowa dostawa kurier DPD, InPost
Zakupy na raty szybko i bezpiecznie
Darmowy zwrot do 30 dni tylko dla Klubowiczów!